Nebáť sa!  Neklamať!  Nekradnúť!

Prečo kandidujem?

Vážené dámy a páni, vážení spoluobčania,

jeden nemenovaný, slovenský politik sa prednedávnom vyjadril „že na východe nič nie je,“ ale to nie je pravda, ten človek sa veľmi mýlil. On tu po našom prekrásnom východe chodí iba pred voľbami a je evidentné, že chodí so zatvorenými očami a zatvorené má aj srdce, keď niečo také hlúpe môže povedať.

Rozhodol som sa kandidovať na post predsedu Prešovského samosprávneho kraja ako nezávislý kandidát, pretože chcem mať čisté a voľné ruky i myseľ a nechcem byť spútaný, alebo obmedzovaný koaličnými zmluvami, či záujmami alebo ideológiami politických strán.

Prešovský samosprávny kraj už nepotrebuje predsedu, ktorý bude mať zviazané ruky koaličnými zmluvami a rozum obmedzený politickými ideológiami, či príkazmi straníckych šéfov. Dôležité posty potrebujeme čo najskôr obsadiť morálne i odborne zdatnými ľuďmi, nie nastrčenými, neschopnými politickými nominantami so správnou straníckou knižkou.

„Som nezávislý kandidát a oponenti kandidujú, ako verejne známi politickí nominanti, stoja za nimi verejne známi politický papaláši, ktorí priviedli našu krajinu na pokraj priepasti a je len otázkou času, kedy sa do nej prepadneme.“

„Celú volebnú kampaň si platím z vlastného vrecka, nestoja za mnou žiadni oligarchovia, sponzori, ani ťažké milióny na účtoch politických strán, ako u mojich konkurentov. Chcem byť iný, chcem byť naozaj nezávislý, maximálne transparentný, čestný a spravodlivý a to oni o sebe povedať nemôžu.“

Verím, že po toľkých sklamaniach, po toľkých rokoch nenaplnených sľubov už konečne svitne voličovi žijúcemu v našom kraji a zvíťazí zdravý rozum nad nenaplnenými sľubmi a prázdnymi rečami.

Vážení priatelia, nenechajme sa oklamať krásnymi rečami a prázdnymi sľubmi, povedzme „už dosť“ tým, čo nás už roky okrádajú a ktorí škodia nám všetkým. Veci verejné, by nám nemali byť ľahostajné, ak sa chceme mať lepšie, ak sa chceme konečne posunúť dopredu, ak chceme, aby sa nám zo sveta vrátili domov synovia i dcéry a ak sa chceme svojím vnúčatám spokojne pozrieť do oči…

PhDr. Ján Bync PhD.,
nezávislý kandidát na predsedu PSK

Dr. Ján Bync

Nezávislý kandidát na predsedu PSK

 

Volám sa Janko Bync a rozhodol som sa kandidovať na post Prešovského župana, ako nezávislý kandidát. Mám 59 rokov a považujem sa za skúseného, úspešného a ostrieľaného manažéra, za ktorým sú výsledky, konkrétne skutky a nie prázdne reči, či nenaplnené sľuby.

Spontánne, na poslednú chvíľu som prijal výzvu priateľov a širokej verejnosti kandidovať na post župana Prešovského samosprávneho kraja, ako nezávislý kandidát. Prešovskému kraju ponúkam svoje dlhoročné skúsenosti a odbornosť.

Napriek viacerým ponukám politických strán som sa rozhodol kandidovať ako nezávislý kandidát, pretože chcem mať čisté a voľné ruky i myseľ a nechcem byť spútaný, alebo obmedzovaný koaličnými zmluvami, či záujmami, alebo ideológiami politických strán.

Do regionálnej politiky chcem vniesť čestnosť, transparentnosť, zastaviť korupciu a naopak svoje skúsenosti premeniť na lepší a krajší život, nové príležitosti a rozvoj prekrásneho Prešovského samosprávneho kraja.

Pochádzam z dedinky Mlynárovce v okrese Svidník, otec bol vodič autobusu a mamka kuchárka v školskej kuchyni. Mám jedného brata. Som kresťan, už 38 rokov šťastne ženatý a mam tri dospelé deti. Už 40 rokov žijem v Prešove. Milujem prírodu, venujem sa turistike, včelárstvu, poľovníctvu a investigatívnej žurnalistike. Považujem sa skôr za konzervatívca, ako liberála. Na prvé miesto som vždy kládol svoju rodinu. Svojej rodine a práci som zasvätil celý svoj život. 

Založil som niekoľko firiem, ktoré sa zaoberajú stavebnou výrobou, obchodnou činnosťou a vývojom inteligentných systémov na meranie energií. Počas svojej tridsať ročnej podnikateľskej činnosti som vo svojich firmách, poskytol pracovnú príležitosť pre viac ako šesťtisíc ľudí, zrealizoval 772 stavebných zákaziek a mnoho projektov inteligentného merania energií. Moje firmy získali viacero ocenení v stavebníctve na domácom trhu i ocenenie UNESCO za obnovu historických pamiatok, či špeciálne ocenenie ITAPA, za inovačné technológie. Tomuto štátu som zaplatil na daniach a odvodoch desiatky miliónov EUR. Nikdy som nič neprivatizoval, ani som od štátu neobdržal žiadnu pomoc, alebo dotáciu. Som zásadový lokálpatriot, nevlastním firmy v daňových rajoch a vždy som sa riadil zásadou „tu podnikám a tu platím dane.“

Svoje manažérske a organizačne schopnosti som využil aj ako poradca ministra dopravy, poradca ministra vnútra, alebo ako člen správnej rady Prešovskej univerzity. Niekoľko rokov som pôsobil aj ako štatutárny zástupca a manažér štátnej leteckej spoločnosti Slovenské aerolínie a.s. Hádam najvýraznejší úspech a najdôležitejšie ocenenie svojich riadiacich, organizačných a manažérskych schopnosti som dosiahol ako „Hlavný koordinátor projektu pre vstup Slovenskej republiky do Schengenského priestoru.“ Aj ja som svojou poctivou a odbornou prácou s maximálnym nasadením prispel k skutočnosti, že Slovensko úspešne splnilo všetky podmienky Európskej komisie a vidina voľného pohybu po Schengenskom priestore sa aj pre Slovákov stala skutočnosťou.

Považujem sa za čestného, energického, otvoreného, priateľského človeka s pozitívnym myslením. Vždy som sa spoliehal iba na seba, nikdy som nemal za sebou takzvanú „tlačenku,“ ktorá by sa ma zastala, alebo ma niekam ďalej, či vyššie posunula. Za všetko čo som dosiahol a čo mám, vďačím svojej šikovnosti, pracovitosti, svojej hlave, svojím rukám a Pánu Bohu, za to že ma obdaril týmito schopnosťami.

Za tridsať rokov podnikateľskej praxe som mal tisícky mítingov, obchodných rokovaní, porád a stretnutí s obchodnými partnermi, podnikateľmi, ale aj podvodníkmi, ktorí na mne chceli zbohatnúť. Hovorí sa, že najhorší nepriateľ je priateľ a najviac zlého ide odtiaľ, odkiaľ to človek najmenej očakáva. Aj ja som zažil niekoľko prípadov škandalizovania mojej osoby, od urazených, ponížených a ohrdnutých priateľov, ktorí sa k mojej osobe prisali ako parazity a chceli sa na mne priživovať. Stál som sa dokonca aj obeťou politického súboja, kde bola zneužitá štátna moc, vykonštruovaný prípad a falošne obvinenie. Nikdy som nikomu nič neukradol, ani nikoho nepodviedol. Prežil som obdobia úspešné i menej úspešné, radostné i menej radostné, ale vždy som sa snažil zachovať si svoju vlastnú tvár.

Pripravení podporiť Janka?

Ak sa chcete čokoľvek opýtať, alebo ma podporiť, pokojne napíšte.